Blog

Ocak 22, 2019

Harley – Davidson İlk Elektrikli Motorsikletini Tanıttı

Harley Davidson’ın ilk elektrikli motosikleti “LiveWire”, Las Vegas’ta gerçekleşen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) görücüye çıktı.Harley-Davidson’ın ilk elektrikli ve bugüne kadarki en kapsamlı bağlanabilirlik özelliklerine sahip modeli LiveWire, yılın son çeyreğinde tüketicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Harley-Davidson’ın elektrikli modeli LiveWire; yüksek performanslı elektrikli aktarma sistemi, heyecan uyandıran tasarımı ve üstün bağlanabilirlik özellikleri ile günümüz motosiklet sürücüsünü geleceğe taşıyor. Yenilikçi motosiklet yaklaşımının ilki olan LiveWire; hızlanma performansı, atak sürüş dinamikleri ve gelişmiş sürüş destek sistemleri ile de dikkat çekiyor.

 

LiveWire, 0-100 km/s hızına sadece 3.5 saniyede ulaşarak, motosiklet tutkunlarına heyecan verici bir performans sunuyor.Şehir içi kullanımlarda tek şarj ile 110 kmmenzil sunan LiveWire; güçve teknolojinin mükemmel sentezini ortaya koyuyor. Debriyajsız tasarımı ile LiveWire, motosiklet kullanmaya yeni başlayan sürücüleri için de sürüş deneyimini her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

LiveWire, Harley-Davidson’ınuluslararası büyümenin hızını artırmak, global çapta yeni nesil sürücüler kazanmak ve iki tekerlekli mobilitenin elektrikle geleceğe hazırlanması gibi 2027 stratejik hedeflerini destekliyor.

İkonik Harley-Davidson gücü ile tamamen yeni bir sürüş deneyimi…

Hızlanma:0-100 km/s hızına sadece 3.5 saniyede ulaşıyor. H-D Revelation™ elektrikli güç aktarma organı tarafından sağlanan anlık tork, gaz kolu çevrildiği an var olan torkun 100’ünü yola aktarabiliyor.

 

Kullanım kolaylığı: Debriyaj veya vites değişimi gerektirmeyen elektromotorlu sistem, yeni başlayan motosiklet sürücülerinin hayatını kolaylaştırıyor. Şehir içi kullanımlarda, enerji geri kazanım sistemi sayesinde akü şarj edilebiliyor.

 

H-D™ Connect hizmetler:LiveWire, internet bağlantısı ve bulut hizmetlerini bir arada kullanan LTE özellikli Telematik Kontrol Ünitesi sayesinde motosiklet sürücüsü ile motosikletini bütünleştiren Harley-Davidson™ uygulamasının en güncel sürümünü kullanıyor. H-D Connect ile toplanan veriler, sürücünün akıllı telefonundaki uygulamaya bilgi sağlamak üzere aktarılıyor. H-D Connect sayesinde sürücüler, motosikletinin mevcut menzilini, şarj durumunu ve şarj tamamlama süresini görme imkanı kazanıyor. Yaklaşan araç servis zamanı ve diğer araç bakım bildirimleri ile ilgili hatırlatmalarsürücüye H-D uygulama üzerinden iletilirken, periyodik otomatik servis bildirimleri de yapılıyor.

 

Şehir içi kullanıma yönelik optimize edilmiş performans ve menzil:LiveWire, şehir içi kullanımlarda tek şarj ile 110 kmmenzil sunuyor.

Yol tutuş ve kontrol:LiveWire motosikletin şasisi şehir içi sürüşlerde güvenli, kontrollü ve atak bir sürüş sunuyor. H-D Revelation™ elektromotorlu sistem, ağırlık merkezini düşürerek hem yavaş ve hızlı sürüşlerde hem de manevralarda kontrollübir yapı sunuyor. Dengeli bir sürüşe imkan tanıyan ve standart olarak sunulan Elektronik Şasi Kontrolü; gelişmiş ABS ve Çekiş Kontrol Sistemi gibi en gelişmiş teknolojileri bünyesinde barındırıyor.

 

Karakteristik Harley-Davidson sesi, düşük vibrasyon:LiveWire motosiklet; her biri sürücün konforunu arttıran minimum titreşim, ısı ve ses üreten H-D Revelation™ elektromotorlu sistem tarafından harekete geçiriliyor. Hızlandıkça ve devir arttıkça yeni bir Harley-Davidson sesi üretecek şekilde tasarlanan LiveWire motosikletin yeni sesi, elektrik gücünü temsil ediyor.

Harley-Davidson Hakkında

Harley-Davidson, Inc., Harley-Davidson Motor Company ve Harley-Davidson Financial Services’ın ana şirketidir. 1903 yılından beri Harley-Davidson Motor Company; kişisel, kruvazör ve gezici motosikletler, binicilik deneyimleri, etkinlikler ve Harley-Davidson motosiklet parçaları, aksesuarları, genel ürünler, binicilik malzemeleri ve kıyafetleri ile kişisel özgürlük hayallerini gerçekleştirmektedir. Harley-Davidson Financial Services, ABD, Kanada ve diğer belirli uluslararası pazarlardaki Harley-Davidson bayilerine ve sürücülerine toptan ve perakende finansman, sigorta, genişletilmiş hizmet, diğer koruma planları ve kredi kartı programları sunmaktadır.

 

Kaynak: www.a2teker.com

Blog ,
Nasıl yardımcı olabiliriz?