MOTOSİKLET TRAFİK SİGORTASİ

Ad Soyad / Firma Unvanı
Size teklifi gönderebilmemiz için önemli
Whatsapp kullandığınız numaranızı girin lütfen
Ruhsatın sağ alt kısmında MK 123456 şeklinde yazmaktadır.
Ruhsatta yazdığı şekilde yazınız
Ruhsatta yazdığı şekilde yazınız
Aracınızın henüz plakası belli değilse belirtin
10 yaşından büyük araçlara kasko yapılmamaktadır. Ancak yenilemeniz varsa yapılabilir, WhatsApp üzerinden iletişim kurun.
Bu alan özel indirim almanız için gereklidir. Sertifikanız whatsapp üzerinden talep edilecektir.
Bu alan özel indirim almanız için gereklidir. Sertifikanız whatsapp üzerinden talep edilecektir.

Motosiklet Trafik Sigortası Yapılır mı?

Kasko ve trafik sigortası, karayollarına kayıtlı tüm motorlu araçları kapsayan sigortalardır ve motosiklet sigortası da bu kapsamda değerlendirilmelidir. Kasko isteğe bağlı yapılan bir sigortadır. Trafik sigortası ise zorunlu olarak yapılması gereken, yokluğunda yasal yaptırımların uygulandığı bir sigorta türüdür.

Motosiklet Kasko Sigortası Nedir?

Kasko, aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi ve kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alan isteğe bağlı olan bir sigorta türüdür. Motosiklet kaskosu yapan şirketler tarafından sunulan kasko teklifleri sitemiz’den alınabilir.

Motosiklet Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu Trafik Sigortası” ya da genel bilenen adıyla “Trafik Sigortası”, motorlu araç sahibinin zorunlu olarak yaptırması gereken sigorta türüdür. Motorlu bir taşıtın kusurlu olarak üçüncü şahıslara verdiği zararları karşılar. Tazminat ile maddi zararların yanı sıra, kazaya ilişkin tedavi giderleri ve zarar gören kişilerin sakat kalması veya hayatını kaybetmesi halinde kazada zarar gören kişinin ailesine ödeme yapar. Bu tazminat kazada yaşamını kaybeden veya sakat kalan kişinin yaşına, gelirine göre değişiklik gösterir.
Bu kapsamda motosiklet için de zorunlu sigorta yaptırılmalıdır.

Motosikletlere Yapılan Zorunlu Trafik Sigortası Hangi Hasarları Karşılar?

Motosiklet sigortası, Zorunlu Trafik Sigortası’nın kapsamında olduğu gibi tüm motorlu araçlarda sadece üçüncü şahıslara verilen zararları karşılar. Bu özelliğiyle trafik sigortası motosiklette meydana gelen hasarları karşılamaz. Bunun için kasko yaptırmak gerekir.

Motosiklet Kasko Sigortası Teminatında Neler Vardır?

Motosiklet kasko sigortası, kasko poliçesinde belirtilen ve karayolunda kullanma izni olan motorlu ve motorsuz tüm kara araçlarından doğan menfaatin bazı risklerin gerçekleşmesi sonucunda doğrudan uğrayacağı maddi zararları ve hasarları teminat altına alır. Örneğin, aracın karayolunda ve demiryolunda kullanılabilen motorlu veya motorsuz araçlara çarpması, aracın yanması, aracın veya araç parçalarının çalınması ya da çalınmaya teşebbüs edilmesi gibi zararlar teminata dahildir.

Motosiklet Kaskosu ve Motosiklet Zorunlu Trafik Sigortası Arasındaki Fark Nedir?

Zorunlu Sigorta herhangi bir hasar oluşması durumunda karşı tarafa verilebilecek maddi ve bedeni zararları güvence altına alır. Bu nedenle zorunludur. Zorunlu Trafik Sigortası herhangi bir hasar durumunda karşılıklı tarafların kusurlarına bakarak zararı karşılar ve karşılanacak olan zararın limitleri her yıl resmen belirlenir. Kasko Sigortası ise aracın yanması, çalınması, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya kaza sonucu oluşabilecek zararları güvence altına alır ve ancak sigortalı isterse kasko sigortası yaptırarak kendini güvence altına alır.

Motosiklet Kasko Bedeli Nasıl Hesaplanır?

Motosiklet kasko bedeli, motosikletin marka, model ve yaşına göre Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği tarafından hazırlanan kasko değer listesi dikkate alınarak belirlenir. Motosiklet sigorta hesaplama işlemini en kolay şekilde yapabilmek için motosikletkasko-com.preview-domain.com web sitesinde istenen bilgiler girilerek en güncel kasko değeri öğrenilebilir.

Motosiklet Kasko Sigortası Kendi Kendini Yeniler mi?

Kasko yenileme işlemi otomatik olarak gerçekleşmez. Yenileme işlemi her sene tekrar etmelidir. Yapılan kasko sigortasının geçerlilik süresi 1 yıldır. Kasko yenileme zamanı geldiğinde, geç kalmadan kasko teklifi alarak poliçelendirmelerin yapılması gerekir.

Motor Sigortası Yaptırılmazsa Ne Olur? Motosiklet Trafik Sigortası Yaptırmamanın Cezası Nedir?

Kasko ve Zorunlu Trafik Sigortası motosikletlere de yapılabilen sigortalardır. Kasko motor sigortası isteğe bağlı bir sigorta olsa da trafik kazalarında motor sahibinin de zararlarını karşıladığı için önemlidir. Kaskosuz motosikletler için uygulanan herhangi bir yasal yaptırım yoktur ancak Zorunlu Sigorta için aynı şey geçerli değildir. Trafik sigortası yaptırmamış olan motosikletler trafik denetimlerinde tespit edildiğinde trafikten men edilir ve en yakın otoparka çekilir. Araç sahibi, motorunu geri almak istediğinde öncelikle Zorunlu Trafik Sigortası poliçesini yaptırmalıdır. Sonrasında çekici masrafı ve otopark masraflarını ödeyerek araç teslim alınabilir. Trafikte Zorunlu Trafik Sigortası olmayan araçlar tespit edildiğinde para cezası uygulanır ve bu ceza 15 gün içinde ödendiğinde indirim uygulanır.

Motosiklet Sahipleri Hasarsızlık İndiriminden Yararlanabilir mi?

Hasarsızlık indirimi tüm motorlu araç sahiplerini kapsayan bir uygulamadır. Motosiklet sahipleri de yılı hasarsız tamamladığında bir sonraki yıl kasko poliçe fiyatları üzerinden indirim hakkına sahip olabilir.

Motosikletler İçin Trafik Sigortası Nasıl Hesaplanır?

Motosiklet sahiplerinin bu işlemi yapabilmeleri için sigorta şirketlerinden teklif alabilir. Trafik sigortası fiyatları için uygulanan teklifli indirim uygulamasıyla araç sahipleri motosikletkasko-com.preview-domain.com’da bütçelerine en uygun sigortayı yaptırabilir. Zorunlu sigortasını yaptırmış olan motosiklet sahipleri ise bir motosikletkasko-com.preview-domain.com aracılığıyla teklif alarak var olan trafik sigortalarını iptal ederek geçiş yapabilirler. Bu uygulamayla motor sahipleri, aracın modeli, yılı, araç sahibinin profili ve aracın bulunduğu il bilgilerine göre hesaplanan trafik sigortasında en uygun teklifli poliçeyi satın almış olur.

Zorunlu Trafik Sigortası İçin En Uygun Teklif Nasıl Alınabilir?

Motosiklet sahipleri motosikletkasko-com.preview-domain.com web sitesinden en uygun trafik sigortası fiyatlarını bulabilmektedir. motosikletkasko-com.preview-domain.com, anlaşmalı olduğu birçok sigorta şirketinin tekliflerini aynı anda görüntüleme fırsatı sunar. Online trafik ve kasko sigortası sorgulama sitesi motosikletkasko-com.preview-domain.com motosiklet bilgilerini girerek anında teklifler görüntülenebilir ve en uygun fiyatlı poliçe hızlı bir şekilde satın alınabilir.

Aynı Motosiklet İçin Neden Farklı Trafik Sigortası Teklifleri Sunuluyor?

Zorunlu Trafik Sigortası hesaplamasında her sigorta şirketi kendi istatistiki verilerine göre sigorta fiyat teklifleri sunar. Bu durumda araç sahipleri birbirinden farklı trafik sigortası teklifleri ile karşılaşabilir.Trafik sigortası sorgulaması yaparken sigorta şirketlerini tek tek araştırmak ve bilgi almak, hesaplamalar yapmak gerekir. Online trafik sigortası sorgulama sitemiz üzerinden araç bilgileri girilerek anında teklifler görüntülenebilir. Tek bir ekranda tüm fiyat seçenekleri görüntülenebilir.

Nasıl yardımcı olabiliriz?