Blog

Şubat 23, 2018

Motobike Expo – Motosiklet Fuarı 2018 Başladı

2018 Motosiklet Fuarı 22 Şubat’ta kapılarını açtı. 22-25 Şubat 2018 tarihleri arasında açık olan fuara ilgi her sene daha da azalıyor. Geçen yıl bilet satışlarının Biletix’e devredilmesi çok tartışmalara yol açmıştı. Bir kısım fuara parayla girmeyi reddederken diğer bir kısım ise daha seviyeli bir fuar ortamının oluşacağını, kuru kalabalığın azalacağını savunmaktaydı.

Aradan geçen 1 yılda döviz kurlarının artışı, motosiklete ve yedek parçasına gelen ek vergiler sıfır satışların düşmesine, giyim kıyafet ve aksesuar satışlarının çok azalmasına neden olmuştu. Sıfır satışın azalması motosiklet kasko sektöründe de düşüşe neden olmaktadır. Motosiklet kasko firmaları özellikle Unico motosiklet kasko ve Groupama motosiklet kasko kalitesinden ödün vermeden hizmete devam etmektedir. Avrupa’dan ithal gelen motosikletlere ek vergi gelmemesi sadece kur farkından kaynaklanan bir fiyat artışı söz konusu.

Motosiklet Fuar etkinliğini düzenleyen Messe Frankfurt firmasına çok fazla tepki var, hatta Dünya devlerinden Kawasaki bir tepki koyarak bu sene fuara katılmadı. Aksesuar satışlarının olduğu kısımlarda eskiden iğne atsan yere düşmezdi, bu sene maalesef neredeyse bomboş.

Umarız önümüzde ki seneler vergilerde ve döviz kurlarında düşüş sektörün bu kötü gidişine bir dur der. Ve sektörümüz rahat bir nefes alır.

Motosiklet kasko olarak biz ve herkes rahat bir nefes alır…

Gökhan Aralık

Blog , , , ,
Nasıl yardımcı olabiliriz?